Zakaj je uporaben peščeni filter in kako deluje v čistilni napravi?

Peščeni filter je izjemen ekološki in poceni način za čiščenje odpadnih voda v greznicah in čistilnih napravah. Za razliko od običajnih septičnih sistemov so septični sistemi s peščenim filtrom zelo koristni in lahko dobro delujejo na območjih z manj zemlje ali visoko podtalnico. Glavna naloga greznic je čiščenje gospodinjskih odpadnih voda, zato lahko vsebujejo tudi peščeni filter. Medtem ko imajo običajni septični sistemi svoje prednosti, se pogosto uporabljajo alternativni sistemi, kot so peščeni filtri za greznice, ki imajo različne prednosti.

Kako dejansko deluje peščeni filter v čistilnih napravah?

Septični sistem s peščenimi filtri ima 5 komponent:

  • greznico (postopek primarnega čiščenja)
  • komoro črpalke
  • rezervno območje
  • odtočno polje
  • peščeni filter (postopek sekundarne obdelave).

Greznica je primarna metoda čiščenja in zbira gospodinjsko odpadno vodo ter jo loči v 3 plasti. Blato je težka trdna plast, ki se usede na dno rezervoarja. Sledi svetlejša trdna plast sestavljena iz maščobe, toaletnega papirja itd., ki ostane na vrhu rezervoarja. V sredini je odpadna voda, ki je delno očiščena plast odpadne vode. Umazana voda teče iz iztokov rezervoarja v komoro črpalke. Ta črpalka je povezana s peščenim filtrom skozi vrsto cevi z majhnimi luknjami. Komora črpalke enakomerno porazdeli iztok po površini peščenega filtra.

Peščeni filter je sekundarni postopek čiščenja. Pesek deluje kot odlično filtrirno sredstvo in čisti odpadno vodo po višjih standardih. Očiščena odpadna voda se zbira v pododvodniku in odvaja v odtočno polje. Rezervno območje se uporablja v primeru, da se odtočno polje napolni in se lahko dlje uporablja.

Kako vzdrževati čistilno napravo?

Sistem potrebuje redno vzdrževanje in priporočljivo je, da ga enkrat letno pregleda izkušen tehnik za odpadne vode. Varčujte z vodo tako, da v pralnem in pomivalnem stroju ne uporabite polno količino vode in se tuširajte krajše. Redno pregledujte svoje vodovodne napeljave glede puščanja ali poškodb. Izogibajte se vožnji po septičnem sistemu, uporabi škodljivih kemikalij in odlaganju izdelkov, kot so tamponi, guma in plastika, maščobe in cigaretni ogorki v odtok. Na sistem ne postavljajte materialov, kot so beton, opeka ali plastika, saj bodo blokirali dovod zraka. Na sistem posadite visoko in trdo travo.

Prednosti greznic s peščenimi filtri so, da dobro delujejo na območjih z manj zemlje, kamnitih območjih in na območjih, kjer običajni sistemi ne morejo dobro delovati. Sistem je lahko zgrajen nad ali pod zemljo. Lahko učinkovito odstrani dušik in učinkovito očisti odpadno vodo, saj so mikrobi, prisotni v pesku, bogati s kisikom. Sistem je trajnosten in okolju prijazen, saj je očiščena odpadna voda boljše kakovosti in zmanjšuje tveganje onesnaženja. Ker je očiščena odpadna voda boljše kakovosti, se lahko uporablja za zalivanje.

Namen novodobnih nravnih čistilnih sistemov

Septični sistem in peščeni filter sta dobra možnost za težave s čiščenjem odpadne vode na vseh območjih, ki nimajo dovolj zemlje. Sestavni deli teh sistemov vključujejo samo greznico, peščeni filter, črpalno komoro in odtočno polje. Podjetja, ki se ukvarjajo z greznicami, napolnijo območje s peskom, da nadomestijo pomanjkanje zemlje, pogosto z uporabo velike betonske škatle, napolnjene s peskom. Nad peskom je plast gramoza z nizom majhnih cevi.

Pri greznici s peščenim filtrom vstopi vsa odpadna voda, ki prihaja iz hiše, v greznico za čiščenje, tako kot v standardnem greznici. Ko je voda obdelana, se potisne ven v peščeni filter skozi vrsto cevi, ki potekajo skozi območje. Ta voda se izpušča pod nizkim pritiskom, kar zagotavlja enakomerno porazdelitev te odpadne vode po pesku. Medtem ko odpadna voda prihaja skozi cevi in čez peščeno dno, pronica tudi navzdol v prod in pesek pod njim. Tu se voda obdela v več različnih postopkih čiščenja.

Aerobni mikrobi na terenu lahko asimilirajo nekaj hranil v tej odpadni vodi. Pesek omogoča, da se trdne snovi v tej vodi pravilno filtrirajo. Posledica kemičnega postopka je, da se onesnaževalci prilepijo na zrna peska in omogočijo biološko rast na vrhu peska.

Ko je postopek čiščenja odpadne vode končan, se ta voda zbira v odtoku pod sistemom, ki jo nato črpalka izpusti nazaj v odtočno polje, ki vključuje jarke, napolnjene z gramozom, ki obdajajo vrsto dodatnih cevi. Odpadna voda teče po teh ceveh ven v prod, kjer se nato počasi izliva v tla pod njim. Če imate dodatna vprašanja pa se obrnite na prodajalca in mojstra za ekološke čistilne naprave za vse stavbe.

Ocenite to stran.

Za pravilno delovanje tega spletišča se včasih na vašo napravo naložijo majhne podatkovne datoteke, imenovane piškotki. Sistemski piškotki, ki so nujni za delovanje, so že dovoljeni. Vaša izbira pa je, da dovolite ali zavrnete piškotke analitike in trženja, ki nudijo boljšo uporabniško izkušnjo, enostavnejšo uporabo strani in prikaz ponudbe, ki je relevantna za vas.